Stavební firma | stavba&design

Stavební firma stavba-design LOGO
česká stavební společnost
AKTUÁLNĚ MÁME VOLNÉ KAPACITY. NEZÁVAZNĚ POPTAT

Cena půdní vestavby

Kolik vás bude stát rekonstrukce půdy?

Cena půdní vestavby nemusí být nutně vysoká, ale pokud se vyhnete chybám, většinou jde o skvělou investici do nemovitosti. Půdní atypické byty jsou dnes čím dál tím více trendy, a co se rodinných domů týče, jde o ekonomicky milejší variantu, než je přístavba nebo nadstavba. Pojďte se o cenách půdních vestaveb a všem kolem nich dozvědět více.

Cena půdní vestavby svépomocí může být vyšší než s firmou

Než se pustíte do půdní vestavby na vlastní pěst, měli byste zvážit jít do toho s profesionálním architektem a stavební firmou. Navrhnutí půdního prostoru tak, aby byl funkční a estetický, není žádná hračka. Výstavba zase vyžaduje specializované přístroje a expertní míru zkušeností – skryté problémy a vady jsou při rekonstrukci půdy a půdní vestavbě na denním pořádku.

Věděli jste, že na jedné půdní vestavbě se mohou podílet:

  • Architekt, 
  • statik,
  • projektant,
  • odborník na elektrorozvody,
  • zdravotechnik,
  • požárně-bezpečností projektant,
  • projektant vytápění, 
  • projektant plynu
  • a stavební firma?

I pokud byste se rozhodli pro rekonstrukci svépomocí, budete potřebovat přinejmenším projektanta, který zpracuje projekt pro stavební úřad, statika, jehož práce spočívá v zhodnocení technického stavu konstrukcí a specializované řemeslníky na zateplení a další odborné práce.

Cena půdní vestavby – kolik stojí rekonstrukce půdy?

Rekonstrukce půdy okamžitě zvýší cenu vaší nemovitosti o statisíce korun. Zatímco cena surové půdy v tristním stavu může být cca 20-30 tisíc Kč za m2, půdní byt s terasou v pěkné lokalitě může stát i 180 000 Kč za m2, v levnější lokalitě zhruba o 50 tisíc korun méně.

„Cena půdní vestavby s kvalitní stavební firmou se pohybuje okolo 40 000 Kč za m2.“

I tomu, kdo není matematický génius, tedy musí být jasné, že jde o skvělou investici. Přesnou částku vám v článku samozřejmě prozradit nedokážeme. Rádi vám ale uděláme cenovou nabídku zdarma, stačí, když se nám ozvěte.

Levnější neznamená vždy levnější

Kvalitní architektonický návrh a precizně vypracovaná projektová dokumentace dodržená při realizaci do posledních detailů je při půdní vestavbě zásadní. Ne každá střecha je navíc pro půdní vestavbu vhodná, zásadní je také u staveb v chráněných lokalitách stanovisko památkářů.

Při neodborné půdní vestavbě a šetření na materiálech a konstrukcích můžete očekávat praskání spár a vznik mikrotrhlin. A na mnoho nákladných problémů můžete narazit také při samotné rekonstrukci, zvlášť pokud jde o starší budovu. Bohužel i pokud se rozhodnete najmout architekta a stavební firmu, nemáte vyhráno. Klienti se totiž často stávají „rozhodčím“ sporů mezi těmito dvěma subjekty.

Stavba půdního bytu s námi probíhá hladce

U stavba&design si zakládáme na maximální efektivitě a komfortu klientů. Pokud budete rekonstruovat půdu se stavba&design, získáte vlastního odborného projektového manažera. Ten se o koordinaci všech odborníků postará za vás a bude mluvit vaším jazykem. Jeho práce tkví nejen v dohlížení na hladký průběh stavby, ale je také takzvaným „tlumočníkem“ mezi vámi, architektem a stavební firmou. Všechny případné problémy jdou za ním a díky své praxi dobře ví, jak je vyřešit.

Vlastníte nevyužitý půdní prostor? Prodejte ho nám a vraťte mu život

Pokud vlastníte nevyužitý půdní prostor a nemáte chuť podstupovat rekonstrukci a následně hledat kupce, zvažte možnost prodeje půdy stavba&design. Zaplatíme vám nejvyšší možnou cenu, budete mít peníze rychle na účtu a můžete si být jistí, že díky našim zkušenostem získá vaše půda krásný druhý život.

„Stavba&design již realizovala více než 30 půdních vestaveb. Řadí se tedy mezi nejzkušenější české stavební firmy v tomto oboru.“

Zjistěte více informací o půdních vestavbách a podívejte se na naše realizace.

Další články

Služby

Reference

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.