Stavební firma | stavba&design

Cena půdní vestavby

Kolik vás bude stát rekonstrukce půdy?

Cena půdní vestavby nemusí být nutně vysoká, ale pokud se vyhnete chybám, většinou jde o skvělou investici do nemovitosti. Půdní atypické byty jsou dnes čím dál tím více trendy, a co se rodinných domů týče, jde o ekonomicky milejší variantu, než je přístavba nebo nadstavba. Pojďte se o cenách půdních vestaveb a všem kolem nich dozvědět více.

Cena půdní vestavby svépomocí může být vyšší než s firmou

Než se pustíte do půdní vestavby na vlastní pěst, měli byste zvážit jít do toho s profesionálním architektem a stavební firmou. Navrhnutí půdního prostoru tak, aby byl funkční a estetický, není žádná hračka. Výstavba zase vyžaduje specializované přístroje a expertní míru zkušeností – skryté problémy a vady jsou při rekonstrukci půdy a půdní vestavbě na denním pořádku.

Věděli jste, že na jedné půdní vestavbě se mohou podílet:

  • Architekt, 
  • statik,
  • projektant,
  • odborník na elektrorozvody,
  • zdravotechnik,
  • požárně-bezpečností projektant,
  • projektant vytápění, 
  • projektant plynu
  • a stavební firma?

I pokud byste se rozhodli pro rekonstrukci svépomocí, budete potřebovat přinejmenším projektanta, který zpracuje projekt pro stavební úřad, statika, jehož práce spočívá v zhodnocení technického stavu konstrukcí a specializované řemeslníky na zateplení a další odborné práce.

Cena půdní vestavby – kolik stojí rekonstrukce půdy?

Rekonstrukce půdy okamžitě zvýší cenu vaší nemovitosti o statisíce korun. Zatímco cena surové půdy v tristním stavu může být cca 20-30 tisíc Kč za m2, půdní byt s terasou v pěkné lokalitě může stát i 180 000 Kč za m2, v levnější lokalitě zhruba o 50 tisíc korun méně.

„Cena půdní vestavby s kvalitní stavební firmou se pohybuje okolo 40 000 Kč za m2.“

I tomu, kdo není matematický génius, tedy musí být jasné, že jde o skvělou investici. Přesnou částku vám v článku samozřejmě prozradit nedokážeme. Rádi vám ale uděláme cenovou nabídku zdarma, stačí, když se nám ozvěte.

Levnější neznamená vždy levnější

Kvalitní architektonický návrh a precizně vypracovaná projektová dokumentace dodržená při realizaci do posledních detailů je při půdní vestavbě zásadní. Ne každá střecha je navíc pro půdní vestavbu vhodná, zásadní je také u staveb v chráněných lokalitách stanovisko památkářů.

Při neodborné půdní vestavbě a šetření na materiálech a konstrukcích můžete očekávat praskání spár a vznik mikrotrhlin. A na mnoho nákladných problémů můžete narazit také při samotné rekonstrukci, zvlášť pokud jde o starší budovu. Bohužel i pokud se rozhodnete najmout architekta a stavební firmu, nemáte vyhráno. Klienti se totiž často stávají „rozhodčím“ sporů mezi těmito dvěma subjekty.

Stavba půdního bytu s námi probíhá hladce

U stavba&design si zakládáme na maximální efektivitě a komfortu klientů. Pokud budete rekonstruovat půdu se stavba&design, získáte vlastního odborného projektového manažera. Ten se o koordinaci všech odborníků postará za vás a bude mluvit vaším jazykem. Jeho práce tkví nejen v dohlížení na hladký průběh stavby, ale je také takzvaným „tlumočníkem“ mezi vámi, architektem a stavební firmou. Všechny případné problémy jdou za ním a díky své praxi dobře ví, jak je vyřešit.

Vlastníte nevyužitý půdní prostor? Prodejte ho nám a vraťte mu život

Pokud vlastníte nevyužitý půdní prostor a nemáte chuť podstupovat rekonstrukci a následně hledat kupce, zvažte možnost prodeje půdy stavba&design. Zaplatíme vám nejvyšší možnou cenu, budete mít peníze rychle na účtu a můžete si být jistí, že díky našim zkušenostem získá vaše půda krásný druhý život.

„Stavba&design již realizovala více než 30 půdních vestaveb. Řadí se tedy mezi nejzkušenější české stavební firmy v tomto oboru.“

Zjistěte více informací o půdních vestavbách a podívejte se na naše realizace.

Další články

Služby

Reference

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.