Stavební firma | stavba&design

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce bytu interiér

stavba&design

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu Praha a okolí patří mezi naše nejvyhledávanější služby. Svěřte nám svou vizi a spolehněte se na to, že z vaší nemovitosti uděláme nádherné místo pro život. Důkazem je více než 500 úspěšně zrekonstruovaných bytů a domů a jejich spokojení obyvatelé.

Zajímá vás, jaká může být cena rekonstrukce bytu? Cena rekonstrukce může být zásadně ovlivněna tím, jestli je pro rekonstrukci připraven i architektonický návrh. Připravený projekt vám ušetří peníze i čas. Při realizaci rekonstrukce  bytu okolo 1mio. se může pohybovat úspora až na 150 000,- Kč.  Svěřte nám svou vizi a spolehněte se na to, že z vaší nemovitosti uděláme nádherné místo pro život. Pro nabídku na míru nás kontaktujte na tel: +420 770 100 001

Rekonstrukce bytu Praha

Máte zájem o konzultaci?

zdarma

přímo na místě rekonstrukce

Proč rekonstrukce bytu s námi?

Stavíme byty a domy tak, abychom v nich sami chtěli bydlet.

Stavíme byty a domy tak, abychom v nich sami chtěli bydlet.

Leoš M. Sadil

Zakladatel a jednatel stavba&design

Dodržíme slovo, termín i rozpočet

Unikátní klientský model

Jsme transparetní a mluvíme vaší řečí

Doporučujeme kvalitní materiály

Krok za krokem

Jak probíhá rekonstrukce bytu
v 6 krocích?

Úvodní konzultace před rekonstrukcí

1. Úvodní konzultace | Zdarma

Náš projektový manažer se s vámi setká v místě rekonstrukce, podívá se na stav nemovitosti, vyslechne si vaši vizi včetně rozpočtu a vytvoří pro vás rámcový časový a finanční odhad rekonstrukce.
Architektonické návrhy interiéru

2. Architektonický návrh interiéru

Pokud je to pro rekonstrukci žádoucí, vybereme pro vás z našeho týmu ideálního interiérového architekta. Ten na základě vašich přání navrhne interiér na míru, který vám ve finále ušetří peníze, čas a nervy.
Sestavení rozpočtu

3. Sestavení rozpočtu

Sestavíme pro vás podrobný rozpočet, který spolu následně projdeme a případně upravíme. Při sestavování rozpočtu myslíme i na poslední detail a proto vás během realizace stavby ničím nepřekvapíme.
Podpis smlouvy o dílo

4. Podpis smlouvy o dílo

Až se shodneme na všech podrobnostech včetně rozsahu prací, rozpočtu a časového horizontu rekonstrukce, podepíšeme spolu smlouvu o dílo, která vám poskytuje jistotu a záruku, že bude stavba v pořádku realizovaná.
Zahájení stavby rekonstrukce bytu domu

5. Zahájení stavby

Po podpisu smlouvy ihned začínáme se stavebními pracemi. Rekonstrukce může podle rozsahu trvat od 4 týdnů do 3 měsíců. Její průběh můžete sledovat v rámci tzv. kontrolních dnů.
Předání nového domova

6. Předání nového domova

Jakmile dokončíme rekonstrukci, proběhne předání a dáme vám klíče od nového domova. Pokud budete chtít, můžeme prostor vybavit nábytkem a doplňky za naše velkoobchodní ceny.

AKCE KVĚTEN 2024 - PODLAHA DO CELÉHO BYTU ZDARMA

Připravili jsme pro vás speciální akci s názvem AKCE KVĚTEN 2024 – PODLAHA ZDARMA.
V případě, že si u nás objednáte kompletní rekonstrukci celého bytu, získáte od nás ZDARMA laminátovou podlahu, v hodnotě 290,-Kč/m2.

Kompletní rekonstrukcí rozumíme takovou rekonstrukci, u které jsou provedeny práce v minimálním rozsahu – rekonstrukce koupelny, výměna podlah a výměna interiérových dveří.

Jen do 

31.

KVĚTNA 2024

Kolik stojí rekonstrukce bytu?

Cena rekonstrukce bytu

Jednou ze zásadních otázek tykajících se rekonstrukce bytu je její CENA. Kolik stojí rekonstrukce je hlavním parametrem při rozhodování o rozsahu prací a použitých stavebních a intérierových prvků. Nejlevnější typy kompletních rekonstrukcí u nás začínají na částce 9 500 – 12 500 Kč/m2. Taková rekonstrukce obsahuje novou koupelnu dle architektonického návrhu, nové podlahy, nové interiérové dveře a opravy povrchů stěn vč. maleb. 

Pro detailnější představu o různých variantách a finální ceně rekonstrukce jsme připravili článek, kde se seznámíte s variantami, jakou formu zvolit. Článek “ Kolik stojí rekonstrukce bytu najdete na našem blogu.     

Důležité otázky před rekonstrukcí bytu?

Na co se zaměřit před rekonstrukcí bytu?

1.

Chcete rekonstruovat byt?

Dříve, než se rozhodnete pro rekonstrukci bytu či vašeho rodinného domu, měli byste si umět odpovědět na několik základních otázek: Pro jaký účel nemovitost rekonstruujete, a co vše vás omezuje? (např. čas, či finanční prostředky).

Rekonstrukce nemovitostí dělíme na tři typy, podle toho, jak bude v budoucnu využívána:

 • Pro osobní potřebu
 • Na dlouhodobý pronájem
 • Na krátkodobý pronájem

Podle typu zamýšlené rekonstrukce volíme povrchy, které jsou v přímém kontaktu s vámi, kterých se dotýkáte, na které se díváte. V případě, že budete v bytě, či domě bydlet vy osobně, můžete použít materiály, které se vám líbí, a které mohou být i choulostivé na údržbu, nebo ke kterým se musíte chovat šetrněji.

V případě rekonstrukcí určených k dlouhodobému pronájmu je vhodné používat materiály s vyšší odolností, ale estetické natolik, aby na fotkách vypadaly dobře a byt se vám v inzercích dobře nabízel.

Specifickou skupinou jsou nemovitosti určené ke krátkodobému pronájmu, kde je potřeba použít nejen tzv. “heavy-duty” materiály a zařizovací předměty, ale celou rekonstrukci koncipovat tak, že se předpokládá, že např. každý den projde někdo s velkým kufrem s kolečky chodbou a dveřmi a tyto mohou významně trpět.

2.

Architektonický návrh interiéru?

Nejlepším začátkem je osobní setkání v místě plánované rekonstrukce, abychom se podívali, co plánujete zrekonstruovat. Zeptáme se na vaši představu o rozsahu rekonstrukce, na materiály, které se vám líbí, a probereme společně všechna úskalí, která mohu rekonstrukci provázet.

S našimi architekty vám navrhneme interiér nemovitosti dle vašich představ. Navrhujeme interiéry takové, které korespondují s vašimi finančními možnostmi. Více v sekci ARCHITEKTONICKÉ NÁVRHY.

V případě, že již máte architektonický návrh a máte jasnou představu, ale co když víme o ekvivalentních materiálech, které jsou levnější nebo kvalitnější?

Na základě prohlídky bytu či domu a rozhovoru s vámi jsme schopni vám sdělit velice orientační rámcovou cenu rekonstrukce. Zrekonstruovali jsme stovky objektů a máme poměrně dobrý odhad ve výsledné ceně. Ceny kompletních rekonstrukcí bytů začínají již na cca 9.500,-Kč/m2. Toto je jednoduché vodítko, od kterého se dá určit orientační cena. Na zpřesnění a vypracování indikativní nabídky rekonstrukce vaši nemovitosti nás poptejte. Náš specialista vás navštíví a kalkulaci vám připraví. 

V sekci „Blog“ najdete zajímavý článek týkající se cen rekonstrukcí bytu.

 • Kdy začínáme, kdy končíme? S rekonstrukcí můžeme začít hned po podpisu smlouvy o dílo, nebo dle individuální dohody s klientem. 
 • Potřebujete náhradní bydlení? Pokud ano, máme pro vás řešení v podobě našeho náhradního bydlení v hezkém a útulném bytě na Praze 10.
3.

Rozpočet a zahájení stavby

V případě, že máme k dispozici schválený architektonický návrh, sestavíme vám rozpočet, který následně společně projdeme, v případě doplňujících požadavků na rozsah, či jeho výši ho upravíme.

Proběhlo několik koleček týkající se rozsahu rozpočtu a nyní jste spokojeni, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o dílo.

Stavbu jsme zpravidla schopni zahájit okamžitě po podpisu smlouvy.

Jak dlouho to bude trvat?

Nejjednodušší stavby, kdy zrekonstruujeme novou koupelnu, vyměníme podlahy a interiérové dveře, oškrábeme omítky a vymalujeme trvají zpravidla 4-6 týdnů.

Náročnější stavby obsahující kompletní rekonstrukce elektra, případně topné soustavy trvají přibližně 2 měsíce.

V případě, že realizujeme i truhlářské práce, jako je nová kuchyňská linka, či vestavné skříně, pak se rekonstrukce pohybuje v rozmezí 2-3 měsíců od zahájení stavby.

Uvedené časy jsou zde orientační, avšak na osobní prohlídce v místě stavby se od našeho technika dozvíte poměrně přesně, jak dlouho to bude trvat.

Jakmile dokončíme rekonstrukci, předáme vám nemovitost. Můžeme vám nabídnout vybavení nábytkem a doplňky za velkoobchodní ceny. Spolupracujeme s celou řadou showroomů interiérového vybavení.

stavba&design

Referenční projekty

Rekonstrukce bytu Sochařská-Praha

REKONSTRUKCE BYTU
SOCHAŘSKÁ, PRAHA

Kompletní rekonstrukce bytu na Praze 7, Holešovicích. V bytu byla realizována nová kuchyň, koupelna, obývací pokoje a společné prostory rekonstruovaného bytu...
Rekonstrukce bytu Klapkova Praha

REKONSTRUKCE BYTU
KLAPKOVA PRAHA 8

Rekonstrukce bytu od A-Z, při rekonstrukci jsme dělali úplně novou prostornou kuchyň, novou koupelnu včetně nábytku a společné prostory v bytě a všechny obývací pokoje...
Rekonstrukce bytu Dykova-Praha

REKONSTRUKCE BYTU
DYKOVA, PRAHA 2

Rekonstrukce po čerstvé koupi bytu. Zahraniční klient si koupil od developerské společnosti byt, nicméně, vykazoval výrazné vady u izolace a podlahy...

Často kladené otázky

Po úvodní konzultaci vám připravíme kalkulaci, nicméně, představu o ceně rekonstrukce bytu si můžete udělat i  předem. Stačí vám velikost vašeho bytu a jasná představa o rozsahu takové rekonstrukce. Obecně začínají nejlevnější typy rekonstrukcí na ceně 8 500,-Kč/m2

Nejlevnější varianta rekonstrukce zahrnuje:

 • kompletní vymalování
 • pokládka podlahové krytiny
 • rekonstrukce koupelny
 • instalace interiérových dveří

Rekonstrukce bytu středního rozsahu zahrnuje:

 • kompletní vymalování
 • pokládka podlahové krytiny
 • rekonstrukce koupelny
 • instalace interiérových dveří
 • kompletní rozvody elektroinstalace

Komplexní rekonstrukce bytu včetně nové topné soustavy zahrnuje:

 • kompletní vymalování
 • pokládka podlahové krytiny
 • rekonstrukce koupelny
 • instalace interiérových dveří
 • kompletní rozvody elektroinstalace
 • kompletní nová topná soustava, obsahující kondenzační kotel
 • nové radiátory a nové teplovodní vedení (trubky zasekané do stěn)

Pro více informací se podívejte na článek:  KOLIK STOJÍ REKONSTRUKCE BYTU?

Stavební povolení budete potřebovat za předpokladu, že plánovaná rekonstrukce:

 • zasahuje do nosných stěn domu,
 • mění způsob užívání stavby,
 • mění vzhled budovy.

Ohlášení stavby – v případě, že úpravy povedou ke změně užívání některých částí stavby je nutné stavbu ohlásit. Např. plánujete zvětšit prostor koupelny do prostoru chodby nebo by jste chtěli probourat nenosné zdi. K ohlášení stavby vám postačí formulář na ohlášení stavby, ten následně podáte na příslušný úřad. K formuláři musíte připojit i písemný souhlas sousedů, kterých se rekonstrukce týká, případně potřebujete vyjádření bytového družstva či společenství vlastníků.

Více informací se dozvíte v článku: Kdy je potřeba stavební povolení?

Na začátku proběhne výběr spolehlivé stavební firmy.  Se stavební firmou si dohodnete rozsah prací, kalkulaci a termíny a vše si smluvně potvrdíte. Před samotnou rekonstrukcí by jste si měli zařídit:

 • Balení a zařízení dočasného bydliště
 • Projektová dokumentace – potřebujete s ohledem na žádost o stavební povolení, nebo ohlášení stavby
 • Vyhrazení dnů v kalendáři kvůli pravidelným kontrolním dnům

Více informací naleznete v článku: Rekonstrukce bytu a domů – Seriál 1.díl

Termín dokončení rekonstrukce bytu se pohybuje zpravidla od 2. měsíců do 4 měsíců od začátku prací

Jak to v praxi vypadá s termíny? 

 1. Konzultace včetně prohlídky a zaměření – realizace této schůzky probíhá zpravidla do týdne od prvního kontaktu. 
 2. Indikativní kalkulace – tuto poskytujeme do 48 hodin od prohlídky a zaměření bytu
 3. Příprava architektonické studie ( projektu ) – délka přípravy zabírá zhruba 1 – 1,5 měsíce.
 4. Příprava smluvní dokumentace a konečné kalkulace – do jednoho týdne od dodání architektonické studie.
 5. Samotná rekonstrukce – zde záleží na komplexitě dané rekonstrukce. Obvykle realizujeme rekonstrukce bytu od 2-4 měsíců

Vše začíná konzultací během které vyschneme všechna vaše přání na rekonstrukci a následně společně probereme výběr materiálů, vybavení, designu a postupu rekonstrukce.

Typy prací které během rekonstrukce provádíme:

 • Průvodní – mezi průvodní typy staveb patří především architektonický návrh interiéru, materiál, měření, nebo bezpečnostní opatření.
 • Demontážní a bourací práce – bourání a odvoz stavebního materiálů a vybavení.
 • Zednické práce – omítky, pokládka dlažby a obkladů, vyzdívky, nebo např. překlady
 • Elektrikářské práce – nové přívody, elektroinstalace včetně výměny bytového rozvaděče, nebo také rozvody.
 • Instalatérské práce – Příprava vodoinstalace a odpadů, napojení všech spotřebičů atd.
 • Topenářské práce – revize a zkoušky, dodání materiálu, jednoduše zajistíme kompletní řešení vytápění.
 • Vzduchotechnické práce – odsávání na toaletě, v koupelně nebo u digestoře.
 • Podlahářské práce – kompletní pokládka všech typů podlah, dokládání, vytmelení, přebroušení nebo nalakování.
 • Malířské a tapetářské práce – penetrace, vymalování nebo tapetování.
 • Dokončovací práce – kompletní úklid, stěhování nábytku,
  kompletace vypínačů a zásuvek.
 • Další práce:
  Montáž zárubní a dveří,
  bezpečnostní zárubně,
  oprava a natření původních dveří,
  vyzdění zádveří.

Další informace najdete v článku: Jaké typy prací provádíme při rekonstrukci?

Přehled prací při rekonstrukci

Typy prací, které provádíme při rekonstrukci bytu

Rady & Návody

Jak rekonstruovat jednotlivé místnosti?

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.