Stavební firma | stavba&design

Kolik stojí rekonstrukce bytu?

Kolik stojí rekonstrukce bytu?

Obsah:

Pokud máte v plánu rekonstruovat byt, cena rekonstrukce bude určitě jedním z hlavních brouků, kteří se vám usídlili v hlavě. Cena bývá pro většinu kutilů také důvodem, proč si nenajmout stavební firmu a pustit se do rekonstrukce svépomocí. Ale svépomocí také znamená na vlastní nebezpečí. A pokud nejste vystudovaný stavař, technik, či architekt, může se stát, že se rekonstrukce nakonec prodraží a hlavně bude trvat několikanásobně déle. Několikrát jsme „zachraňovali“ klienty  v započatých rekonstrukcích, kdy si nevěděli rady jak dál, nebo se ocitli v situaci, kdy nasmlouvaní řemeslníci odešli od rozdělané práce.

Co se stane, když budete něco zatloukat do zdi a narazíte na potrubí? Nebo kvůli nezkušenosti koupíte nekvalitní materiál, který vydrží sotva dva roky? Takové věci se profíkům nestávají. A pokud by se přeci jen staly, můžete využít záruku. Když si najmete špičkovou firmu, nemusíte se bát, že vás při rekonstrukci překvapí nečekaný zásah do financí, času a psychické pohody. Při rozhodování, kterou firmu vybrat, dbejte na to, aby měla firma dlouholeté zkušenosti a spoustu pozitivních referencí.

Orientační cenu rekonstrukce vašeho bytu vám sdělíme do 48 hodin po úvodní konzultaci, kterou máte s naší společností zdarma. Na této schůzce-konzultaci váš byt prohlédneme a ujasníme si, co bude rekonstrukce obsahovat, jaké se vám líbí materiály a další podrobnosti. Abyste měli o ceně představu již před schůzkou, máme tu pro vás snadné vodítko, díky kterému si můžete orientační cenu sami odhadnout. Stačí k tomu znát velikost vašeho bytu a představu o rozsahu rekonstrukce. 

Výsledná cena se může lišit na základě rozsahu zvolené rekonstrukce. Obecně začínají nejlevnější typy rekonstrukcí na ceně 9 500 – 12 500 Kč/m2. Novinkou pro rok 2023 je Ekonomická rekonstrukce, díky které zkrátíte čas pro rekonstrukci a ušetříte. 

Rekonstrukce bytů probíhají zpravidla v jedné ze tří variant (varianty jsou modelové, slouží pro vaší hrubou orientaci, tzn. že je možné je jakkoliv kombinovat):

Var.1: Základní variantou rekonstrukce bytu bývá zpravidla rozsah – kompletní rekonstrukce koupelny, výměna podlahové krytiny, instalace nových interiérových dveří a malby v celém bytě. Tato varianta je nejméně náročná, ale málokdy se realizuje. Bývá to zpravidla z toho důvodu, že při rekonstrukci koupelny upravujeme nejen dispozici koupelny, ale také realizujeme novou kuchyňskou linku. V koupelně i v kuchyni pak děláme novou přípravu pro elektroinstalace, a to pak končí většinou kompletními novými rozvody elektroinstalace v celém bytě. V takovém případě je potřeba počítat s následující cenovou variantou, která již kompletní rozvody elektroinstalace obsahuje.

Var.2: Rekonstrukce bytu středního rozsahu je takovou rekonstrukcí, kdy k variantě č. 1 přidáme ještě kompletní nové rozvody elektroinstalace. V tomto případě je však potřeba stěny, do kterých jsme zasáhli novou elektroinstalací (kabely, zásuvky, vypínače) upravit tak, aby drážky po novém vedení nebyly vidět. Zpravidla používáme lepidlo s perlinkou, či stěrku, abychom zásah do zdi překryli a drážky se pak nepropisovaly v nových malbách. Do této druhé varianty jsme pro vaše lepší zorientování v cenách zahrnuli také kompletní opravy stěn a nové vstupní bezpečnostní, protipožární dveře.

Příklad: Budete-li chtít zrekonstruovat např. byt o velikosti cca 55m2, v rozsahu nová koupelna, výměna podlahových krytin, interiérové dveře, nová elektroinstalace, kompletní vyspravení stěn a stropů, nové vstupní bezpečnostní dveře, pak orientační cena rekonstrukce bude 650.000,- Kč. 

Var.3: Rekonstrukce bytu, včetně nové topné soustavy je jednou z dražších variant rekonstrukce bytu, či domu. V případě, že měníme způsob vytápění, či měníme např. plynový kotel, instalujeme zpravidla nové radiátory, zasekáváme nové vedení teplovodního potrubí a řešíme třeba také odkouření nového kondenzačního kotle. Variant je ovšem celá řada a zde se cena liší v závislosti na zvoleném řešení (realizujeme plynové kotle, elektro kotle, tepelná čerpadla, sálavé panely, krby aj.)

Příklad: Budete-li chtít zrekonstruovat např. byt o velikosti cca 55m2, v rozsahu nová koupelna, výměna podlahových krytin, interiérové dveře, nová elektroinstalace, kompletní vyspravení stěn a stropů, nové vstupní bezpečnostní dveře, kompletní nová topná soustava, obsahující kondenzační kotel, nové radiátory a nové teplovodní vedení (trubky zasekané do stěn), pak orientační cena rekonstrukce bude 815.000,- Kč.

Ceny v tabulce jsou hrubé a orientační. Sjednejte si s námi nezávaznou prohlídku vašeho bytu a my vám na základě schůzky u vás připravíme cenovou nabídku do 48hodin ZDARMA. Kontaktujte nás.

Ušetřete tento měsíc na rekonstrukci se stavba&design


Pokud se rozhodnete pro nás, máme pro vás
laminátovou podlahu v hodnotě 290,-Kč/m2 do celého bytu zdarma! Zjistěte o akci více nebo nás rovnou kontaktujte.

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.