Stavební firma | stavba&design

Jak útulně zařídit byt: 8 tipů

Jak útulně zařídit byt: 8 tipů

Venku se postupně ochlazuje a vypadá to, že v svých domovech budeme v průběhu zimy nedobrovolně trávit pořádný kus času. Ideální čas na to pohrát si s designem vašeho bytu! Čím nepříznivější počasí, tím útulnější chceme mít místo, kde se před ním skrýváme. A proto pro vás dnes máme 7 tipů pro útulně zařízený byt.

1. Teplé barvy stěn

Bílé stěny se sice počítají do skupiny neutrálně působících barev, ale pravda je, že vytváří dojem chladu. Proto pokud chcete, aby váš byt působil útulněji, jděte do teplejší odstínů. Pokud zvolíte nějaký odstín žluté nebo oranžové, navíc vám stěny zvednou náladu. Evokují totiž radost a pohodu.

2. Osvětlení

Možná, že se vám osvětlení nezdá pro design bytu zásadní, ale omyl. Barva, intenzita a design osvětlení dělá divy. Kromě stropního lustru se nebojte sáhnout i po stojací lampě nebo stolní lampičce třeba ve vintage stylu. Stejně jako u stěn platí, že teplé odstíny udělají pokoj útulnějším. Pokud nejde přímo o pracovnu, sáhněte po LED žárovkách s teplotou chromatičnosti od 2700 K (odpovídá slunečnímu svitu při východu a západu) po 3200 K nebo po klasické žárovce.

3. Dřevo

Dřevo pokoj okamžitě udělá teplejším a útulnějším. Pokud se necítíte přímo na dřevěnou podlahu, můžete prostor zpestřit nějakým dřevěným nábytkem (například skříňkou, křeslem nebo stolkem). I dřevěné dekorace jako bedýnky nebo mísa na ovoce se počítají.

4. Koberce, rohožky, přehozy

Látky jsou skvělý způsob, jak zútulnit prostor a dodat mu větší kouzlo. Vyberte spíš světlou barvu, tmavé koberce místnost opticky zmenší a ztmaví. Příliš barevné nebo vzorované na sebe zase strhnou veškerou pozornost.

5. Něco živého

Nemáme na mysli kanárka v kleci, spíš květiny, rostliny nebo třeba mísu s ovocem. Květiny skvěle oživí prostor a fungují dobře v kombinaci s kovovým nebo minimalistickým designem. Pokud se bojíte, že květinu umoříte, nezoufejte. Dnes už existují umělé květiny, které jsou od nerozeznání od těch opravdových.

6. Polštáře

Jedním z nejméně nákladných způsobů, jak obměnit interiér, je změna povlaků na polštářích. Je to náš nejoblíbenější trik pro útulný obývací pokoj a není těžké se naučit, jak kombinovat vzory a barvy.

7. Obrázky v úrovni očí

Když se obklopíte uměním dle vašeho vkusu, těžko vám v pokoji může být nepříjemně. Obrázky byste měli na stěnu věšet v úrovni očí, což okamžitě místnosti dodá na osobitosti a útulnosti.

8. Kombinování nábytku

Ne, všechen váš nábytek v jedné místnosti nemusí pocházet z jednoho setu. Možná by dokonce neměl, pokud nechcete, aby prostor působil příliš sterilně. Mnohem zajímavější je kombinovat styly, barvy, nebo dokonce obojí. Nebojte se s fotkami vašeho interiéru obejít bazary, třeba narazíte na něco, co do něj přesně zapadne!

Další články

Služby

Reference

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.