Stavební firma | stavba&design

3 nejčastější chyby při rekonstrukci bytu či domu

Na co se zaměřit před rekonstrukcí?

Říkali jste „rekonstrukce“? Pokud se chystáte najmout si stavební firmu a zrekonstruovat své bydlení, dejte si pozor na tyto časté chyby. Pokud se jich dopustíte, může vám rekonstrukce ukousnout více času, energie a peněz, než jste původně plánovali.

1. Nerealistický rozpočet, šetření na nevhodných místech

Rekonstrukce často stojí více, než je původní plán. Proto si dejte na rozpočet pozor. Pokud spolupracujete s firmou, trvejte na tom, aby byly veškeré dohody písemně zdokumentované. Podrobný projekt s cenovou kalkulací, rozsahem prací a použitými materiály by pro kvalitní stavební firmu měl být samozřejmostí. Stanovenou cenu nesmí firma překročit o více než 10 %, případné navýšení s vámi musí projednat.

Pokud rekonstruujete na vlastní pěst, myslete na všechno předem. Není nic horšího, než v průběhu rekonstrukce zjistit, že vám došly prostředky. Pro jistotu si udělejte 20% rezervu. Zvlášť u starších domů nikdy nevíte, co během rekonstrukce vyplave na povrch a co budete muset řešit.

Nešetřete na nevhodném místě. Pokud se ke konkrétní dlažbě doporučuje například dražší lepidlo a kotvící systém, má to svoje opodstatnění. Podlaha nemusí těsnit a následná oprava vás může vyjít na desetitisíce. Lidé často podceňují také kvalitu:

  • sifonů,
  • ventilů,
  • osvětlení,
  • oken,
  • izolace atd.

TIP: Přečtěte si náš článek Kolik stojí rekonstrukce bytu?

2. Unáhlený výběr firmy

Výběr firmy je asi tím úplně nejdůležitějším krokem. Popovídejte si s několika firmami, než si s někým plácnete, a především dejte na jejich reference. Nebojte se zeptat na jejich postupy a další podrobnosti. Cena by rozhodně neměla být jediným měřítkem. Při tak dlouhodobé investici jako je rekonstrukce bytu nebo domu, je nejdůležitější kvalita. Ale dejte i na intuici. Jak se vám s firmou komunikuje? Jaký na vás dělá dojem? To všechno je důležité.

Pokud si na rekonstrukci najímáte firmu, měla by se postarat o vše. Výhodou firmy je plynulost a návaznost práce. Ujistěte se tedy, že firma zajišťuje všechny služby kompletně na klíč. Jednota se se vyplatí i při případné reklamaci – nemusíte shánět jednotlivé řemeslníky, kteří budou nedostatky házet jeden na druhého.

Proto stavba&design provádí při rekonstrukci bytu či domu všechny práce od hrubé stavby po zařízení nábytkem. Za svou prací si stojíme a jsme přesvědčeni, že ji odvedeme na 100 %. Jen když dotáhneme rekonstrukci do konce, můžeme si být jistí, že budete spokojeni.

3. Platba předem

Platba předem při rekonstrukci bytu nebo domu není standardem. Měli byste mít domluvený splátkový kalendář, který bude odpovídat postupující stavbě. Díky tomu minimalizujete nebezpečí, že firma od stavby v polovině práce odstoupí a vy z ní budete pracně vymáhat peníze.

U nás ve stavba&design nikdy na začátku neplatíte více než polovinu celkové částky. U krátkých staveb fungujeme v režimu 50 % – 40 % – 10 % nebo v ještě rozloženějším. U delších staveb nám klienti platí na základě zjišťovacích protokolů. Poslední splátku každopádně očekáváme až po předání stavby, která je dokončená k oboustranné spokojenosti. Podobně to dělají všechny profesionální a spolehlivé firmy, takže pozor na ty, které vyžadují platbu předem!

Další články

Služby

Reference

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.