Stavební firma | stavba&design

Rekonstrukce bytu a domů – Seriál 1. díl

Rekonstrukce bytů a domů | Seriál - 1.díl

Jak se připravit na rekonstrukci bytu či domu?

Příprava na rekonstrukci bytu či domu je vzrušující a potenciálně stresující záležitost. Na rekonstrukci byste měli připravit nejen svůj domov, ale také sebe. Jen díky tomu může vše proběhnout k vaší plné spokojenosti.

Výběr firmy a doladění detailů

Prvním krokem je samozřejmě výběr vhodné a spolehlivé stavební firmy, která má skvělé reference. U nás se o rekonstrukci postaráme za vás v plném rozsahu, nabídneme vám 

vhodná řešení a především vám budeme naslouchat. Sami nám řeknete, co všechno chcete, aby rekonstrukce obsahovala a už 48 hodin po na úvodní konzultaci zdarma vám poskytneme cenovou nabídku.

Balení a zařízení dočasného útočiště

Když už jste se se stavební firmou dohodli na všech podrobnostech a datu zahájení rekonstrukce, vezměte si alespoň dva dny volno, ať nemusíte zmatkovat a stihnete si v klidu z domova sbalit vše potřebné a přesunout se do provizorního bydliště. Máte v okolí rodinu či přátele, u kterých budete moci po dobu rekonstrukce bydlet? Pronajmete si po dobu rekonstrukce jiný byt? Uděláte si během rekonstrukce dovolenou? Potřebujete se zajištěním přechodného ubytování pomoci? 

Klienti, kteří si pro rekonstrukci vybrali stavba&design, mají o mnoho starostí méně, protože jim se vším pomůžeme. Jsme schopni vám dát tipy, jak si zajistit náhradní bydlení. Poskytujeme i kompletní stěhovací servis. Postaráme se o nábytek, který nechcete a ten, který chcete i v novém bytě, vám můžeme uskladnit v externích skladovacích prostorech.

Projektová dokumentace

Aby vám jakákoliv stavební firma dokázala provést uspokojivou rekonstrukci (pokud se nejedná jen o povrchové úpravy), bude potřebovat projektovou dokumentaci domu, aby věděla, které zdi jsou nosné, které tvoří pouze příčky a tak dále. S tím souvisí i případná povinnost žádat o stavební povolení či ohlásit stavbu. Pokud jste si jako svého parťáka pro rekonstrukci vybrali nás, určitě vám s tím poradíme. Můžete se také mrknout na náš článek Kdy zažádat o stavební povolení.

Vyhrazení dnů v kalendáři

Před rekonstrukcí se připravte na to, že dobrá stavební firma vždy průběh rekonstrukce s klienty konzultuje. Ubezpečte se tedy, že budete mít čas na předem domluvené kontrolní dny. U nás probíhají každý týden (pravidelně ve stejný den a čas) a během nich s vámi probereme vše, co s rekonstrukcí aktuálně souvisí. Nejlepší je, když můžete přijet osobně a podívat se na to, jaká krása nám roste pod rukama. Dát nám zpětnou vazbu a ujistit se, že vše jde podle plánu a že naplňujeme vaši vizi. Pokud byste byli například v zahraničí nebo zkrátka nemohli přijet osobně, můžeme kontrolní dny řešit e-mailem, hovorem přes Skype, FaceTime nebo jiný vámi preferovaný komunikační prostředek.

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.