Stavební firma | stavba&design

Spolupráce s SVJ | Půdní prostory

spolupráce s námi

Vlastníte nevyužitý půdní prostor?

Pro majitele bytových domů a SVJ ( Sdružení vlastníků bytových jednotek ) z regionu Praha jsme připravili novou formu spolupráce. Váš nevyužitý půdní prostor od vás koupíme nebo vám za něj poskytneme stavební práce. 

Prodejte nám váš půdní prostor

Koupíme od vás váš nevyužitý půdní prostor a díky naší finanční stabilitě pro nás neexistuje horní hranice ceny…VÍCE INFORMACÍ

Stavební práce za váš půdní prostor

Za přenechání vašeho půdního prostoru, který využijeme k výstavbě půdních bytů vám poskytneme stavební práce v ceně takového prostoru…VÍCE INFORMACÍ

Prodejte nám váš půdní prostor

Vlastníte v bytovém domě půdní prostor pro který nemáte praktické využití? Prodejte nám váš půdní prostor a zaplatíme vám za něj nejvyšší možnou cenu. Jsme finančně stabilní stavební firma a neexistuje pro nás horní cenová hranice. Prodejem půdního prostoru získáte dostatečnou hotovost, díky které bude váš fond oprav zafinancovaný na několik dekád. 

Stavební práce za vaši půdu

Za přenechání vašeho půdního prostoru, který by byl využit k výstavbě půdních bytových jednotek, bychom vám zajistili kvalitní stavební práce. Po dohodě bychom realizovali stavební práce ( stavba výtahu, nová fasáda, stupačky, plot atd. ) na vašem bytovém domě. Váš fond oprav zůstane nedotčený a dům bude na několik let bez velkých investic

Termíny při stavbě půdního bytu

Naše společnost spolupracuje s advokátní kanceláří, která je specialistou na bytovou problematiku, zejména pak na družstva, společenstva vlastníků, jejich zakládaní, transformace atd. Spolupráce s takovou kanceláří zajišťuje bezproblémový kontakt s úřady. Důležitá je kvalitní uzavřená smlouva o výstavbě, která je součástí vydání stavebního povolení, nebo následná změna prohlášení vlastníka a jeho úspěšně zapsání na katastrálním úřadě. Dalším důležitým faktorem je otázka daňová. V případě finančního plnění v jakékoliv výši by bylo družstvo zatíženo daní z příjmu. Vhodným nastavením smluvního vztahu lze daň z příjmu získaného prodejem půdního prostoru minimalizovat.

Smlouva

  • Předpokládaná doba na uzavření smlouvy o spolupráci: 1 měsíc
  • Předpokládaná doba na tvorbu smlouvy o výstavbě: 3 měsíce (tato lhůta je závislá na projektové dokumentaci a získání stavebního povolení, přesné finální podoby uvažovaných nově vzniklých bytů a souhlasů dotčených orgánů státní správy)

Stavební povolení

Délka cca 8-10 měsíců

Naše společnost spolupracuje s renomovanou projekční kanceláří, která má padesátileté zkušenosti v oblasti projektování, mimo jiné i půdních vestaveb. Aktivně se zabývají nestandardními projekty, jako jsou rekonstrukce historických objektů, a snaží se při práci vždy zohlednit památkovou hodnotu objektu, do něhož je zasahováno.
V případě, že se projektem zabývá projektant, který takovou zkušenost nemá, bývá získání stavebního povolení zdlouhavé nebo dokonce nemožné

Stavba

Délka cca 12 měsíců

Rádi bychom uvedli, že jsme společností, která se specializuje na půdní vestavby. Paralelně realizujeme v Praze 5-10 staveb současně. Stavby jsou pro nás denním chlebem a naprostou rutinou. Pracujeme pouze v týdnu – od 6. do 18. hodiny. Minimálně omezujeme chod domu. Veškeré zásobování stavby provádíme vně, stavebním výtahem připevněným k fasádě domu. Používáme kvalitní stavební dozory, aby stavba byla rychlá, minimálně omezovala okolí, zejména pak bytové jednotky bezprostředně pod půdním prostorem.

Stavbyvedoucí kariéra

Jak efektivně využít společnou půdu?

Zajímá vás, jak efektivně využít nevyužitý půdní prostor ve vašem bytovém domě? Spojte se s námi a vybereme tu nejvhodnější formu, jak půdní prostor využít ve prospěch sdružení vlastníků nebo přímo pro majitele.

výhody pro dům spojené s realizací půdní vestavby?

Stavba půdní vestavby ve vašem bytovém domě může majitelům bytů přinést řadu výhod. Jedná se zejména o celkové snížení nákladů na energie, díky nové střeše a izolaci nedochází k úniku tepla během zimních měsíců. Díky tomu, že se po realizaci půdního bytu navýší počet členů SVJ, tak se náklady poměrově sníží pro všechny vlastníky. V neposlední řadě jde o celkové zhodnocení nemovitosti, stavba&design může v rámci přenechání půdního prostoru realizovat další revitalizační stavební práce, jako např. opravy vnitřních stěn a fasád, nový výtah nebo oprava stávajícího, výměna stoupaček atd.      

nižší náklady na energie

Úspora na nákladech

Nová střecha a kvalitní izolace zajistí redukci úniku tepla produkovaného jednotlivými bytovými jednotkami. Tím se snižují náklady jednotlivých bytových jednotek a společných nákladů domu. Díky těmto stavebním úpravám, které eliminují únik tepla bude šetřit energie a tím pádem i peníze každý majitel/nájemník.  

Snížení měsíčních plateb členům

Nižší zálohy na energie

Tím, že je po realizaci půdní vestavby více členů družstva, společné náklady se rozdělí mezi více členů a tím dochází k jejich snížení. V případech, kdy je půdní prostor dostatečně velký a lze postavit dvě až tři bytové jednotky, tak se mohou pravidelné měsíční platby citelně snížit

Celkové zhodnocení

Vaší nemovitosti

Naše společnost je schopná v rámci realizace půdní vestavby provést celou řadu dalších činností, jako jsou oprava společných prostor, výměna/výstavba výtahu, výměna stoupaček, oprava fasády atd. Těmito činnostmi se upraví estetický vzhled domu, který významně ovlivní jeho tržní cenu.

VOLNÝ PŮDNÍ PROSTOR BEZ VYUŽITÍ?

Prodejte nám váš půdní prostor za nejvyšší cenu, nebo vám za půdní prostor poskytneme stavební práce v ceně takového prostoru.

Referenční projekty

Realizovali jsme celkem 28 rekonstrukcí půdních prostor za období cca 17ti let naší stavební činnosti. Postavili jsme celkem 28 půdních vestaveb, či nástaveb v centru a širším centru Prahy. Kompletní nebo částečné rekonstrukce realizované od roku 2005, vč. osobních výtahů a rekonstrukcí společných prostor v činžovních domech uvádíme ve výpisu referenčních projektů:

Předseda SVJ reference

Reference
Bytový dům, Praha 2

Se společností jsme vstoupili do jednání ohledně rekonstrukce našeho činžovního domu cca před dvěma lety. Snažili jsme se ušetřit každou korunu, protože náš rozpočet nebyl nějak závratný. Pan Sadil ze stavba&design nám tehdy nabídnul něco, co nám celou situaci zlehčilo. Měli jsme nevyužitý půdní prostor a tento jsme mu předali a díky tomu jsme mohli udělat kompletní rekonstrukci domu a výrazně jsme navýšili cenu domu jako celku a samozřejmě i jednotlivé bytové jednotky. Odvedli skvělou a kvalitní práci, DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI

Slavomil Nový

Předseda SVJ

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.