Rekonstrukce bytu a domů – Seriál 1. díl
Rekonstrukce bytů a domů | Seriál – 1.díl OBSAH 1.
Koupelna je v místem, které by pro vás mělo znamenat nejen očistu, ale také odpočinek, spolehlivost a pohodlí. Aby všechny tyto funkce mohla vaše koupelna plnit, musíte se v ní především cítit dobře. A když se do koupelny netěšíte, je to jasným znamením, že je čas na rekonstrukci. Přestavba koupelny může kromě nových dlaždic a vybavení často znamenat stavbu zdí a rekonstrukci rozvodů. Kompletní rekonstrukci koupelny by měli provádět odborníci. Pojďme se podívat na to, jak taková rekonstrukce koupelny probíhá a co od ní můžete očekávat.
Jak jsme již zmiňovali v článku Jak se připravit na rekonstrukci bytu či domu, před zahájením rekonstrukce budete potřebovat stávající projektovou dokumentaci domu. Je to nutnost, zejména pokud máte v plánu hýbat s příčkami. Následně může být vypracován projekt. Pro úpravu koupelny si vyberte důvěryhodnou firmu, která má pozitivní reference.
„TIP: Podívejte se na rekonstrukce provedené stavba&design a pokud vás zaujmou, neváhejte nás kontaktovat. Provádíme rekonstrukce kompletně na klíč, takže vás zbavíme všech starostí.“
Cílem rekonstrukce koupelny je, aby vám vydržela co nejdéle. Proto doporučujeme následující úpravy:
Suť a další vybouraný materiál se odváží na tříděnou skládku, nesmíte jej vyhodit do komunálního odpadu. Stavební firma by se o to samozřejmě měla postarat za vás, my to tak děláme. Topné těleso a litinová vana se dá odvézt do výkupny kovů.
Vanou či sprchový kout vybírejte podle svých vlastních designových a funkčních preferencí. Existuje mnoho tvarů, materiálů a velikostí. Když se rozhodnete pro spolupráci s námi, pomůže vám s výběrem náš profesionální designér.
Rozhodnout se mezi vanou a sprchou také nemusí být jednoduché. Sprchování je ekologičtější, úspornější a levnější. Vana se zase hodí, když máte nebo plánujete mít děti. Především jde ale o to, jaký druh umývání je vám příjemnější.
Do koupelny se hodí podlahy odolné vůči vlhkosti, více najdete v článku Jak správně vybrat podlahu. Stěny by se měly potáhnout štukem, napustit penetrací a až následně vymalovat či obložit. Obklady vybírejte podle protiskluznosti, úpravy povrchu dlaždic, rozměru, tloušťky, odolnosti a dalších faktorů. Obklady v koupelně musejí mít spáry alespoň 1,5 až 2 mm, pokud je nechcete, zvolte rektifikovanou dlažbu.
Rekonstrukce bytů a domů | Seriál – 1.díl OBSAH 1.
Jak rekonstruovat obývací pokoj? Pro většinu domácností je obývací pokoj
Jak na rekonstrukci ložnice? Ložnice je místem úniku před starostmi
Rekonstrukce dětského pokoje – seriál 5. díl Nejdůležitějším aspektem je
Zařízení dětského pokoje – seriál 6. díl Protože dětský pokoj
Stavba&Design: 3 roky bez starostí 3 roky ZÁRUKA | Nabízíme