Stavební firma | stavba&design

Rekonstrukce koupelny – Seriál 2. díl

Jak rekonstruovat koupelnu?

Koupelna je v místem, které by pro vás mělo znamenat nejen očistu, ale také odpočinek, spolehlivost a pohodlí. Aby všechny tyto funkce mohla vaše koupelna plnit, musíte se v ní především cítit dobře. A když se do koupelny netěšíte, je to jasným znamením, že je čas na rekonstrukci. Přestavba koupelny může kromě nových dlaždic a vybavení často znamenat stavbu zdí a rekonstrukci rozvodů. Kompletní rekonstrukci koupelny by měli provádět odborníci. Pojďme se podívat na to, jak taková rekonstrukce koupelny probíhá a co od ní můžete očekávat.

Co udělat před rekonstrukcí koupelny?

Jak jsme již zmiňovali v článku Jak se připravit na rekonstrukci bytu či domu, před zahájením rekonstrukce budete potřebovat stávající projektovou dokumentaci domu. Je to nutnost, zejména pokud máte v plánu hýbat s příčkami. Následně může být vypracován projekt. Pro úpravu koupelny si vyberte důvěryhodnou firmu, která má pozitivní reference.

„TIP: Podívejte se na rekonstrukce provedené stavba&design a pokud vás zaujmou, neváhejte nás kontaktovat. Provádíme rekonstrukce kompletně na klíč, takže vás zbavíme všech starostí.“

Co by měla obsahovat rekonstrukce koupelny?

Cílem rekonstrukce koupelny je, aby vám vydržela co nejdéle. Proto doporučujeme následující úpravy:

  • Výměna elektrických rozvodů, vodovodního potrubí a svodů odpadních vod,
  • výměna přípojek pračky,
  • vybudování větracího otvoru, který může být napojen na vzduchotechniku,
  • instalace topného žebříku nebo zbudování topení v podlaze,
  • výměna vany či sprchového koutu a umyvadla,
  • vymalování,
  • pokládka nové podlahy a obkladů,
  • zařízení novým nábytkem a doplňky,
  • případně i pořízení a instalace nové pračky.

Nejčastější otázky při rekonstrukci koupelny

Co udělat při rekonstrukci s odpadním materiálem?

Suť a další vybouraný materiál se odváží na tříděnou skládku, nesmíte jej vyhodit do komunálního odpadu. Stavební firma by se o to samozřejmě měla postarat za vás, my to tak děláme. Topné těleso a litinová vana se dá odvézt do výkupny kovů.

Jak vybrat vanu nebo sprchový kout?

Vanou či sprchový kout vybírejte podle svých vlastních designových a funkčních preferencí. Existuje mnoho tvarů, materiálů a velikostí. Když se rozhodnete pro spolupráci s námi, pomůže vám s výběrem náš profesionální designér.

Rozhodnout se mezi vanou a sprchou také nemusí být jednoduché. Sprchování je ekologičtější, úspornější a levnější. Vana se zase hodí, když máte nebo plánujete mít děti. Především jde ale o to, jaký druh umývání je vám příjemnější.

Jakou podlahu a obklady zvolit?

Do koupelny se hodí podlahy odolné vůči vlhkosti, více najdete v článku Jak správně vybrat podlahu. Stěny by se měly potáhnout štukem, napustit penetrací a až následně vymalovat či obložit. Obklady vybírejte podle protiskluznosti, úpravy povrchu dlaždic, rozměru, tloušťky, odolnosti a dalších faktorů. Obklady v koupelně musejí mít spáry alespoň 1,5 až 2 mm, pokud je nechcete, zvolte rektifikovanou dlažbu.

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.